رهبری
پرزیدنت
معاون اول ریاست جمهوری
پایگاه اطلاع رسانی دولت
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

آثار منتشرشده
سه شنبه 11 آذر 1393
 
آثار منتشر شده به همت اداره کل دبیرخانه مرکزی و کمیته های معین اجلاس مدیران دبیرخانه های نظام اداری کشور:
 
 
 

عنوان: روایتی مستند از اجلاس مجمع عمومی مدیران دبیرخانه های نظام اداری کشور.
تهیه و اجرا : اداره کل دبیرخانه مرکزی ریاست جمهوری
تاریخ انتشار : آذر 1394 

این فیلم روایتگر اقدامات و فعالیت های اجلاس مدیران دبیرخانه های نظام اداری کشور در طی سال های 1387 تا 1394 می باشد. مجمعی با بیش از 6 سال سابقه که می توان رد پای آن را در تمامی دبیرخانه های وزارتخانه ها، سازمان ها، نهاد های دولتی و استانداری های سراسر کشور مشاهده نمود.
نحوه دریافت: لطفا از طریق لینک "ارتباط با ما"، درخواست خود را به دبیرخانه اجلاس اعلام نمایید.

عنوان کتاب: بردار تعالی دبیرخانه ها

تهیه و اجرا : اداره کل دبیرخانه مرکزی ریاست جمهوری، کمیته پیگیری و ارزیابی عملکرد و کمیته تلفیق اجلاس مدیران دبیرخانه‏ های نظام اداری کشور

تاریخ انتشار : بهار 1392

 

در این مجموعه سعی شده است:
در این کتاب دبیرخانه ها به چهار سطح سنتی، سنتی - الکترونیکی، الکترونیکی و سازمان الکترونیکی تقسیم شده‏ اند و سعی شده است پس از بیان وی‍ژگی ها و فرایندهای مخصوص هر سطح، مراحل پیشرفت و ارتقا از سطح فعلی به سطح بعدی ذکر شود.
بردار تعالی سازمانی در این کتاب به این منظور طراحی شده است که مدیران و رؤسای دبیرخانه های کشور به توانایی خود ارزیابی دست یابند.

دانلود: بردار تعالی دبیرخانه ها

عنوان کتاب: مجموعه پودمان های آموزشی عمومی

تهیه و اجرا : اداره کل دبیرخانه مرکزی ریاست جمهوری، کمیته آموزش اجلاس مدیران دبیرخانه‏ های نظام اداری کشور

تاریخ انتشار : تابستان 1391

 

در این مجموعه سعی شده است:
1- پودمان های آموزشی عمومی در سه سطح مهارتی، تخصصی - پژوهشی با موضوعات اعتقادی، فرهنگی، اجتماعی، نیازهای سازمانی و مهارت های ضروری برای بهره گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات، تهیه و در قالب یک برنامه کاملا مشخص و مدون تعداد ساعات و روش تدریس، شیوه ارزشیابی هر درس معین گردد.
2- کلیه پودمان های آموزشی عمومی از بین پودمان های آموزشی مصوب "معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور" که بیشتر در دبیرخانه ها و مدیریت اسناد کاربرد دارد انتخاب شده است.
3- تلاش شده است کلیه اسناد بالادستی از جمله نظام جدید آموزش کارکنان دولت به عنوان اسناد مرجع لحاظ شده و ضوابط آن در کیفیت اجرا و ارزشیابی و همچنین سقف ساعات معین شده رعایت گردد.

دانلود: مجموعه پودمان های آموزشی عمومی

عنوان کتاب: شیوه نامه مکاتبات اداری

تهیه و اجرا : اداره کل دبیرخانه مرکزی ریاست جمهوری، کمیته کارشناسی اجلاس مدیران دبیرخانه‏ های نظام اداری کشور

تاریخ انتشار :خرداد 1390

 

زبان نوشتاری وسیله‏ای ارزشمند برای تبادل افکار، اندیشه‏ ها، دیدگاه‏ ها و همچنین پیام ‏رسانی، آگاهی بخشی و اطلاع‏ رسانی در گستره‏ای وسیع است. از این رو، داشتن اطلاعات جامع و مفید دربارة عمده‏ ترین مسایل زبان و ادب فارسی و خطوط کلی ویرایش زبانی در متون نوشتاری، به ویژه مکاتبات و نامه‏نگاری ‏های اداری و رسمی امری ضروری است و یکی از نیازهای مهم انسان در جهان امروز آشنایی با اسلوب نگارش و بیان مفاهیم ذهنی به صورت کتبی است.

مؤلفان این کتاب بر آن بوده‏اند که با انتشار این کتاب سه خدمت به نظام اداری کشور عرضه نمایند: نخست شیوه‏نامه‏ای برای یکسان‏ سازی روش نگارش و انجام مکاتبات اداری فراهم آورند، دوم آن که دستور واحدی برای خط یا همان املاء مکاتبات اداری ارائه کنند و سوم اینکه مهارت یا فن نگارش اداری را برای رسیدن به یک زبان معیار رسمی در مکاتبات اداری تقویت نمایند.

بنابراین، نقطه عزیمت و آغاز نگارش کتاب این بوده که متنی معیار، استاندارد و معتبر برای آموزش و فراگیری مکاتبات اداری تدوین گردد. شکی نیست دربارة مکاتبات اداری کتاب‏ ها و جزوه‏ های آموزشی بسیاری انتشار یافته است اما، آنچه در این اثر تألیف، گردآوری و تدوین گردیده است محتوایی تازه، کاربردی و سودمند توسط دست‏ اندرکاران این عرصه برای نظام اداری کشور است.

امید است این اثر بتواند در القای رسالت ملی برای پاسداری از زبان ناب پارسی در حوزة ادبیات رسمی و اداری مؤثر و کارساز باشد.

دانلود: شیوه نامه مکاتبات اداری

عنوان کتاب: مجموعه پودمان های آموزشی

تهیه و اجرا : اداره کل دبیرخانه مرکزی ریاست جمهوری، کمیته آموزش اجلاس مدیران دبیرخانه‏ های نظام اداری کشور

تاریخ انتشار : زمستان 1389

 

مجموعه پودمان‌های آموزشی، محصول کار گروهی است که پس از صرف ساعت‌ ها کار، هماهنگی، نیازسنجی آموزشی و اطلاعاتی و بهره‏ گیری از منابع آموزشی و با در نظر گرفتن پودمان‌های مصوب و مورد تأیید معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور و مرکز آموزش مدیریت دولتی تدوین شده است.

این مجموعه مبتنی بر ضرورت‌ ها، مزیت‌  ها، نیازها و توجه به نقش و جایگاه ویژه هدایت و راهبری مکاتبات و اسناد نظام اداری کشور در راستای تحقق دولت الکترونیک تدوین شده است و با رویکرد آموزشی، پژوهشی و کاربردی منتشر گردیده است، لذا با توجه به نیازهای مدیران دبیرخانه‌ ها، می‌تواند دانش، مهارت، نگرش و انگیزش لازم را برای اجرای دولت‌الکترونیک در آنان ایجاد یا تقویت نماید.

از آنجا که آموزش و به کارگیری یافته‌های آموزشی کارکنان در محیط شغلی نقش به سزایی در موفقیت سازمان‌ ها دارد، مجموعه حاضر در سه سطح مهارتی، تخصصی و تخصصی- پژوهشی براساس «نظام آموزش کارمندان و مدیران دولت» تهیه و تنظیم گردیده است.

دانلود: مجموعه پودمان های آموزشی (قسمت اول)
مجموعه پودمان های آموزشی (قسمت دوم)

عنوان کتاب: استاندارد راهبری و مدیریت اسناد

تهیه و اجرا : اداره کل دبیرخانه مرکزی ریاست جمهوری، کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات اجلاس مدیران دبیرخانه‏ های نظام اداری کشور

تاریخ انتشار : تابستان 1389

کتاب استاندارد راهبری و مدیریت اسناد، با همت و پشتکار کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات اجلاس مدیران دبیرخانه های نظام اداری کشور در جهت نیل به هدف اجلاس با مضمون "به سوی دولت الکترونیکی" و با تکیه بر منویات مقام معظم رهبری در سیاست های کلی نظام اداری کشور ابلاغ شده در سال89، علی الخصوص بندهای 15 و 16 آن و به منظور یکپارچه سازی، هماهنگی و استاندارد سازی اتوماسیون گردش مکاتبات، با همکاری مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک ویرایش 2.1 آن برای بهره برداری تهیه و تدوین گردیده است.
این استاندارد از سوی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور طی بخشنامه شماره 35793/200 مورخ 11/7/1389 به تمام دستگاه های اجرایی مشمول ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ گردیده است.

دانلود: بخشنامه استاندارد راهبری و مدیریت اسناد

دانلود: استاندارد راهبری و مدیریت اسناد (نسخه 2.1)
 
 


کلیه حقوق این وب سایت رسمی مجمع مدیران دبیرخانه های نظام اداری کشور متعلق به نهاد ریاست جمهوری می باشد
و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.